LSI Keyword در سئو

LSIlsi-keywords-ultimate-guide مخفف (Latend Semantic Indexing) بخشی از الگوریتم موتور های جستجو مانند گوگل  می باشد که دانستن و اجرا کردن آن بخشی از استراتژی سئو سایت می باشد .در واقع استفاده از کلمات هم معنی  و مرتبط با کلمه کلیدی اصلی در محتوای صفحه می باشد  که  منجر به فهم درست از معنای صفحه می شود.زمانی که شما از این کلمات در محتوای خود استفاده می کنید در واقع به گوگل کمک می کنید تا متوجه شود که محتوای سایت شما در باره چه می باشد .زمانیکه ۲ کلمه از نظر ظاهری باهم یکسان بوده ولی از نظر معنا متفاوت می باشند با استفاده از LSI  شما به گوگل کمک می کنید تا معنای کلمه را به درستی تشخیص دهد برای مثال ۲ کلمه برند و علامت تجاری از نظر معنا یکسان می باشند ولی از نظر ظاهر کاملا متفاوت هستند. زمانیکه شما کلمه ی برند را جستجو می کنید موتور های جستجو تشخیص می دهند که برند با علامت تجاری از نظر معنایی یکسان هستند. در واقع کلمات کلیدی LSI  از طریق هوش مصنوعی موتور های جستجو قابل تشخیص هستند.در تولید محتوا باید به این نکته توجه کنید که به جای استفاده از کلمات کلیدی خود به طور مکرر در محتوا بهتر است از کلمات مرتبط استفاده نمایید .

برای  اینکه مفهوم LSI  را بهتر متوجه شوید در اینجا با یک مثال بررسی می کنیم  فرض کنید که شما کلمه ی  picture size  را جستجو کرده اید  در این صورت همانطور که در  تصویر بپایین ملاحظه می کنید گوگل کلمات  image picture  photo  را هایلایت می کند. این کلمات هم معنی در واقع  LSI  می باشند.

lsi-keywords-another-example

چطور کلمات LSI  را پیدا کنیم؟

اکنون شما با معنای کلمات LSI  به طور کامل آشنا شدید . حال برای محتوای سایت خود باید بتوانید کلمات هم معنی و LSI  را که مرتبط با کلمات کلیدی اصلی شما می باشند را پیدا کنید

شما از سه طریق می توانید کلمات lSI  را برای محتوای خود پیدا کنید یکی از روش ها استفاده از قابلیت suggestion می باشد که در زمان جستجو به شما پیشنهاد می دهد و روش دوم از طریق related searches در پایین صفحه ی جستجوی گوگل  می باشد  و روش دیگر برای پیدا کردن کلمات استفاده از Google Keyword Planner می باشد .

find-lsi-keywords

 از کلمات LSI  در کجای محتوای خود استفاده نماییم ؟

در واقع شما می توانید از کلمات LSI  در هر جای متن خود استفاده نمایید

  1. عنوان مقاله
  2. تگ توضیحات
  3. anchor texts
  4. اولین پاراگراف
  5. آخرین پاراگراف

در واقع استفاده از کلمات LSI  یکی از پارامتر های سئو on page  می باشد که باید شما به عنوان سئو کار به آن مسلط باشید تا بتوانید قوی ترین  محتوا را تولید کرده و بهترین نتیجه را دریافت نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *