طراحی قالب سایت استاندارد

Increasing-Website-Usability-User-Experience-Website-Designدر هنگام طراحی قالب سایت باید استانداردهای طراحی وب را به طور کامل رعایت نمایید.چرا که استاندارد های طراحی سایت به شما این اطمینان را می دهند که سایت شما همیشه قابل دسترس و کابردی باشد در این مقاله قسط دارم برخی از نکات مهم در طراحی قالب سایت را برای شما بیان نمایم . حتی اگر شما طراح سایت نیستید و می خواهید سایت خود را واگذار نمایید باز هم داشتن این اطلاعات برای شما مفید خواهد بود .

 

ریسپانسیو بودن قالب سایت

از ویژگی های مهم در طراحی قالب سایت ریسپانسیو بودن آن می باشد . قالب سایت شما باید طوری طراحی شود تا در تمام دستگاههای مختلف درست و کامل نمایش داده شود و قالب خود را با آنها سازگار نماید طراحی قالب ریسپانسیو برای سایت شما در محبوبیت شما در موتور های جستجو تاثیر گذار می باشد چرا که موتور های جستجو ریسپانسیو بودن قالب سایت را جز پارامتر های خود  در رتبه بندی سایت ها قرار داده اند.

 

استفاده از کد های کوتاه و استاندارد در طراحی قالب سایت

در طراحی سایت باید استاندارد های کدنویسی را رعایت نمایید.کدنویسی ساتی شما باید براساس استاندارد w3c validation  باشد . رعایت اصول و استاندارد های کد نویسی برای موتور های جستجو نیز بسیار مهم می باشد و تاثیر به سزایی در سئو و بهینه سازی سایت شما خواهد داشت.

 

سرعت بارگذاری بالای قالب سایت

maxresdefault

 

قالب سایت شما باید طوری طراحی شود که سرعت لود آن بالا باشد و در کمترین زمان بار گذاری شود تا کاربران به راحتی به سایت شما دسترسی پیدا کنند .در واقع سرعت پاسخ دهی سایت به کاربران از فاکتورهای مهم موفقیت سایت می باشد. مطمئن باشید اگر کاربران زمان طولانی برای لود سایت شما منتظر باشند سایت شما را ترک خواهند کرد و به سراغ سایت دیگر خواهند رفت.بنابراین اصول بهینه سازی قالب سایت باید کاملا در وب سایت شما رعایت گردد. مانند بهینه سازی کد های سایت و تصاویر

 

کاربرد پذیری قالب سایت

Usabilityکاربرد پذیر بودن سایت یعنی قابل استفاده بودن سایت برای کاربران شما، در واق کاربران شما باید بتوانند به راحتی از سایت شما استفاده نمایند و در آن حس راحتی داشته باشندو به راحتی بتوانند به امکانات و بخش های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند. در واقع قالب سایت شما باید به گونی طراحی شود که کاربران برای دسترسی به بخش های مختلف نیازمند فکر کردن نباشند و همه بخش ها در دسترس آنها قرار بگیرد.در واقع یک طراح سایت حر فه ای در کنار زیبایی سایت باید به کاربردی بودن آن نیز بیندیشند و خود را جای کاربران قرار دهند یک باید در اولین برخورد بتوانند اجزای سایت را تشخیص دهند و سریعتر به هدف خود برسند.

اگر کاربر شما به راحتی نتواند در سایت شما به هدف خود دست یابد و مجبور به فکر کردن درباره بخش های مختف سایت شما شود ممکن است سایت شما را ترک نمایید و سراغ سایت دیگری برود چرا که در طراحی سایت مدرن دیگر باید به این نکته توجه داشت که زمان کاربران محدود است  و آنها می خواهند با صرف زمان کمی به خواسته خود دست یابند.

 

ساختار سلسله مراتنی منظم در ساختار قالب سایت

در طراحی قالب سایت باید ساختار سلسله مراتبی را رعایت نمود این بدان معناست که اجزای سایت به درستی از هم تفکیک شوند تا کاربر به دستی آنها را تشخیص دهد مثلا باید تیتر های مهم در شتر و بر جسته تر باشند و حتی رنگ ها نیز باید متفاوت تر باشد اصولا در طراحی قالب باید ترتیب تگ های h  را رعایت نمود و برای اولین و مهمترین تیتر h1  برای تیترهای بعدی به ترتیب h2  و  h3  را انتخاب نمود . که این کار نه تنها بر ظاهر و راحتی درک مفاهیم سایت به کاربران کمک می کند بلکه در سئو سایت نیز تاثیر بسیاری دارد.سعی کنید مطالب مرتبط سایت خود را کنار هم ودر لیست قرار دهید . در واقع بهتر است از ساید بار و یا منوی فوتر سایت خود برای دسته بندی مطالب سایت استفاده نمایید .و همچنین یک نکته بسیار مهم و کاربردی جهت بالا بردن محبوبیت طراحی سایت شما تفکیک ساختار و استایل لینک های شما نسبت به متون عادی سایت می باشد چرا که لینک بخش اصلی سایت شما می باشند و کاربران باید با کلیک کردن بر روی لینک ها به بخش های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند .کاربر باید به راحتی لینک های سایت را از متون عادی تشخیص دهد.

از شلوغی قالب خود بپرهیزید

سعی کنید قالب سایت خود را خلوت و کاربردی طراحی نمایید از شلوغی زیاد در سایت خود پرهیز نمایید چرا که باعث خسته شدن کاربر در سایت شما می شود. سعی کنید زیاد از المان های گرافیکی و یا پس زمینه های شلوغ در سایت خود استفاده نکنید. سعی کنید از تصاویر گرافیکی به صورت هدفمند استفاده نمایید . در غیر این صورت نه تنها سودی ندارد بلکه باعث پایین اومدن اعتبار سایت شما نیز می شود

 

طراحی سایت در کرج    سئو در کرج    مشاور سئو در کرج

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *