طراحی سایت ریسپانسیو

Responsive-Web-Designامروزه با توجه به گسترده شدن استفاده از گوشی و تبلت در بین کاربران اینترنتی طراحی سایت واکنشگرا و یا همان ریسپانسیو از اهمیت بالایی بر خورداراست . واکنشگرا بودن یک وب سایت به معنی سازگار شدن آن سایت با دستگاههای مختلف ، طراحی سایت ریسپانسیو، روشی است که در آن طراحی سایت باید به گونه ای باشد که سایت بدون هیچ مشکلی چه از لحاظ رزولوشن و چه پلتفرم و یا مواردی دیگر به نمایش درآید.

اهمیت ریسپانسیو بودن یک سایت تاجایی است که موتور های جستجو نیز از ان به عنوان یک فاکتور برای رتبه بندی سایت ها استفاده می نمایند . آن هم یک فاکتور بسیار مهم که تاثیر زیادی در سئو سایت شما دارد . چرا که برای گوگل رضایت کاربران اهیت بالایی دارد در واقع سئو سایت دارد به سمتی می رود که سلیقه کاربران اینترنتی در آن دخیل است اگز سایتی می خواهد در سئو موفق شود باید حتما به ریسپانسیو بودن اهمیت دهد.زمانیکه کاربران از دستگاههای گوشی و یا تبلت استفاده می کنند و وارد سایت شما می شوند اگر سایت شما واکنشگرا نباشد بدون حتم آنها سایت شما را ترک خواهند کرد . بنابراین طراحی سایت ریسپانسیو نکته بسیار مهمی در طراحی سایت می باشد.

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

با توجه به اهمیت طراحی سایت واکنشگرا ، برای آنکه بدتنید دقیقا چرا باید به ریسپانسیو بودن سایت خود اهمیت بدهید در اینجا بخشی از مزایای طراحی وب سایت ریسپانسیو را با هم بررسی می کنیم

صرفه جویی در هزینه طراحی سایت

در گذشته برای اینکه بتوانند سایت را با دستگاههای مختلف سازگار نمایند مجبور به طراحی سایت دوباره برای هر دستگاهی بودند اما امروزه با تکنولوژی ریسپانسیو کردن دیگر نیازی به کار نیست و سایت شما به راحتی خود را با هر دستگاهی سازگار می نماید . و دیگر شما نیاز به پرداخت هزینه برای طراحی چند سایت را ندارید و به راحتی می توانید با پرداخت هزینه یک طراحی سایت به صورت ریسپانسیو در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

صرفه جویی در زمان طراحی سایت

آنچه در طراحی سایت اهمیت بالایی دارد زمان است . مشتریان طراحی سایت تمایل دارند که وب سایت خود را به سرعت راه اندازی نمایند تا از آن در تجارت خود بهره مند شوند بنابراین در طراحی سایت ریسپانسیو شما می توانید در کمترین زمان یک سایت را ساز گار با تمامی دستگاههای موجو د طراحی نمایید .

افزایش ترافیک سایت به وسیله طراحی سایت ریسپانسیو

از آنجا که در صد قابل توجهی از کاربران اینترنتی از گوشی و تبلت استفاده می کنند ، بنابراین اگر سایت شما با دستگاههای مختلف سازگار نباشد بدون شک کاربران اینترنتی سایت شما را ترک خواهند کرد و این به معنی شکست در حوضه وب می باشد بنابراین طراحی سایت ریسپانسیو باعث بالا رفتن ترافیک سایت شما می شود چرا که کاربران بیشتری از سایت شما بازدید خواهند کرد

افزایش سرعت سایت در دستگاههای گوشی و تبلت

با توجه به استاندارد های وب با طراحی سایت ریسپانسیو سرعت بار گذاری سایت شما در دستگاههای دیگر نیز سریعتر خواهد بود با توجه به این نکته که سرعت سایت ، در طراحی سایت و موفقیت یک وب سایت از اهمیت بالایی بر خوردار است بنابراین طراحی ریسپانسیو وب سایت نیز می تواند اهمیت داشته باشد .

پیشه گرفتن از رقبای خود

با توجه به این نکته که طراحی سایت ریسپانسیو یکی از تکنولوژی های مدرن در وب می باشد و ممکن است رقبای شما هنوز به اهمیت ان پی نبرده باشند بنابراین با طراحی وب سایت ریسپانسیو می توانید از رقبای خود پیشه بگیرید و بر محبوبیت سایت خود بیافزایید.

اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو بر سئو سایت

امروزه ریسپانسیو بودن وب سایت تا جایی اهمیت دارد که موتور های جستجو ان را وارد الگوریتم های خود کرده و در رتبه دهی به وب سایت ها به آن اهمیت می دهند بنابراین اگر سئو سایت و رتبه گرفتن در گوگل برای شما اهمیت دارد باید به این نکته توجه کنید و حتما سایت خود را ریسپانسیو طراحی نمایید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *